O nás

Naše firma Pelety Lysůvky zahájila svou činnost v roce 2002. Po komplikovaných přípravách byla v roce 2005 spuštěna výroba dřevěných pelet té nejvyšší kvality. V průběhu let jsme dospěli k mnoha technologickým a konstrukčním know-how, které nám výrazně napomohly ke zvýšení šetrnosti a efektivity výroby dřevěných pelet.

Naše firma patří k prvním, které se podílely od počátku na rozvoji odvětví dřevěných pelet a výraznou měrou přispěla ke zpřístupnění biomasy, jakožto paliva používaného v lokálních zdrojích tepla.

Z našich kapacit zásobujeme koncové odběratele v Moravskoslezském regionu, části Polska a Slovenska a stále významněji i velkoobchodní sklady pokrývající celou Českou republiku.

S narůstající spotřebou biomasy v tuzemsku se nyní domácí trhy postupně stávají významnějšími oproti dříve lukrativním západním trhům.

Díky našim technickým kapacitám děláme postupné vývojové kroky ve zpracování zemědělských plodin, cíleně pěstované biomasy, papíru a jiných surovin. Jen čas, jejich dostupnost a hlavně technické možnosti kotlů, určí jejich místo na trhu.

majitel firmy Pelety Lysůvky

Jaromír Volný